Wydarzenia

Rok 2018:

Go Active Show 2018, 18-20 maja

Targi Sportowe Go Active Show 2018


W weekend 18-20 maja br. w Ptak Warsaw Expo odbyły się największe w Polsce targi sportowe – Go Active Show 2018. Na 60 tys. metrów kwadratowych, w 24 strefach tematycznych, spotkało się ponad 1200 zawodników, blisko 500 firm z branży sportowej oraz ponad 30 tysięcy odwiedzających. Ambasadorami wydarzenia byli m.in. Ewa Chodakowska, Joanna Jędrzejczyk i Qczaj. Impreza uzyskała patronat Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.


Targi Go Active Show odbyły się po raz drugi. Impreza ponownie przyciągnęła tysiące fanów sportu oraz przedstawicieli branży sportowej z całej Polski, a także z zagranicy. Podczas targów odbyły się liczne premiery sprzętowe, produktowe i technologiczne. W nawiązywaniu dobrych relacji biznesowych służyły spotkania B2B, w tym wielki wieczór branżowy. Gośćmi tej edycji wydarzenia byli m.in. Ewa Chodakowska, Joanna Jędrzejczyk, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Dorian Yates, Kevin Levrone, Robert Burneika, Sylwia i Daniel Szostakowie, Qczaj, Siostry Bukowskie czy Adrianna Palka. Przez trzy dni, na 8 targowych scenach, odbyło się ponad 30 treningów i zawodów. Atrakcjami targów były m.in. trening ze skoczkami narciarskimi, premiera pokazowego treningu Joanny Jędrzejczyk, międzynarodowe zawody kulturystyczne IFBB Diamond Cup, Polish Spinning® Event, I Ogólnopolskie Forum Aqua Fitness Aqua Mania by SAF AQUA® czy Strefa KSW. Uczestnicy Go Active Show wzięli również udział w biciu Rekordu Guinnessa w ćwiczeniach na trampolinach. Program wydarzenia wypełniony był też warsztatami, szkoleniami i seminariami adresowanymi zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, podczas których prowadzący dzielili się wiedzą i doświadczeniem z zakresu treningu, prawidłowego odżywiania, suplementacji, motywacji oraz managementu. Po raz pierwszy na targach zorganizowano efektowną galę Ptak Warsaw Expo Boxing Night. W sobotni wieczór odbyło się pięć walk - rękawice skrzyżowali m.in. Robert Parzęczewski oraz Jackson Junior, a wydarzenie było transmitowane na żywo przez Polsat Sport.


Pozytywnie zaskoczeni rozmachem wydarzenia byli zagraniczni goście: słynny chilijski instruktor Nestor Salinas – uczestnik Polish Spinning® Event oraz Ivan Denisov – rosyjski mistrz i rekordzista świata w Kettlebell.


Ważnym elementem wydarzenia była także Strefa Olimpiad Specjalnych Polska. Akcję zorganizowaną z okazji 50-lecia ruchu Olimpiad Specjalnych wspierały zarówno gwiazdy sportu, jak i osobowości telewizyjne. W Strefie można było spotkać m.in. Kubę Wesołowskiego i Zygmunta Chajzera. Dzieci uczestniczyły w grach w boccę, badmintona, piłkę nożną.. Odbyły się także zawody dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, w których istotny był – zgodnie z ideą olimpijską – start, a nie osiągnięty wynik.

MT
Więcej informacji na: www.goactiveshow.pl 

Bio Contracting 2018, 18-20 maja

Targi Ekologiczne BIO Contracting

W weekend 18-20 maja br. w Ptak Warsaw Expo odbyła się druga edycja Targów Ekologicznych BIO Contracting, podczas której na 2 tysiącach metrów swoją ofertę zaprezentowało ponad 70 wystawców z branży eko. Atrakcjami wydarzenia były pokazy kulinarne i makijażu oraz warsztaty edukacyjne.


Na targach BIO Contracting prezentowano przede wszystkim ekologiczną żywność (warzywa i owoce, przetwory, soki i napoje, przekąski, słodycze, zioła i przyprawy), ale nie tylko. W zakresie tematycznym imprezy były także ekologiczne kosmetyki, eko odzież i akcesoria oraz ekologiczne środki produkcji rolnej.


Targi adresowane były zarówno dla branży: producentów i dystrybutorów, prowadzących sklepy i hurtownie, jak i konsumentów poszukujących produktów eko. Z myślą o ekobranży, na targach zaprezentowane zostały też specjalistyczne usługi, jak: certyfikacja, bio opakowania, marketing i doradztwo dla bio gospodarstw oraz logistyka (przechowywanie, transport i magazynowanie). Podczas targów odbyło się walne zgromadzenie Polskiej Izby Żywności Ekologicznej. W programie znalazły się także, przygotowane przez wystawców ¬¬– Przetwory z natury i Eko-Wital, wydarzenia o charakterze edukacyjnym.


Jedną z atrakcji imprezy były odbywające się na stoiskach wystawców pokazy live cooking z wykorzystaniem żywności spod znaku eko, degustacje oraz warsztaty kulinarne "Szkoła na widelcu". Na stoiskach PuroBIO i Verdissimi odbywały się pokazy makijażu, wykonywane z użyciem kosmetyków organicznych. Na targach prezentowano wyłącznie produkty certyfikowane. Wśród wystawców były m.in. firmy: Smak Natury, Eko-Vital, NaturAvena, BIO Planet, Farma Świętokrzyska i Better Land.
Druga edycja Targów Ekologicznych BIO Contracting odbyła się w dniach 18-20 maja 2018 r., w Ptak Warsaw Expo, na przedmieściach Warszawy. Targi odbyły się równocześnie z największymi w Polsce targami sportowymi Go Active Show.

MT
Więcej na www.biocontracting.pl 

 

Oldtimer Warsaw Show, 12-13 maja 2018

Klasyki motoryzacji na V Oldtimer Warsaw Show


Ponad 2 000 pięknych, klasycznych pojazdów czekało na fanów starych samochodów podczas piątej edycji Oldtimer Warsaw Show w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w dniach 12-13 maja br. Tegoroczna wystawa zajęła rekordowe 50 tysięcy metrów kwadratowych, co uczyniło ją największą wystawą oldtimerów w historii Polski. Ponadto na terenie zewnętrznym czekały kolejne świetne atrakcje: zlot zabytkowych pojazdów z całej Europy, Strefa Militarna, kino samochodowe w oldschoolowej odsłonie oraz Festiwal Food Trucków.


Targi odwiedziły tysiące zwiedzających, którzy mogli podziwiać zarówno klasyki z lat 20-ch i 30-ych ub. wieku (np. Jaguar MK V w wersji do i po renowacji), powojennych królów szos z Zachodu (np. Mercedes Pulman rocznik 1960) i zza żelaznej kurtyny (np. pięknie zachowany model Trabanta z 1990 roku). Wystawową sensacją były m.in. 2 z 5 unikatowych w świecie brytyjskich MG. Na targach można było zobaczyć a nawet kupić auta z różnej półki cenowej i w różnym stanie. W programie wydarzenia były też pokazy prac renowacyjnych - m.in. cynowania. Na zewnątrz odbywały się wydarzenia towarzyszące targom: Zlot Pojazdów Zabytkowych oraz Oldtimer Film Festival czyli kino samochodowe.


Również na terenie zewnętrznym Ptak Warsaw Expo czekała specjalna Strefa Militarna - miejsce pełne atrakcji dla małych i dużych pasjonatów wojska. Chętni mogli wziąć udział w grach terenowych z rekwizytami jak z poligonu, zajrzeć do środka unikalnego w kraju modelu czołgu Leopard 1A5, sprawdzić się na strzelnicy repliki broni ASG oraz przejechać amfibią Volvo BW. Podziwianie i testowanie militariów od mundurów, nieśmiertelników, po mechaniczne pojazdy bojowe było połączone z ich wyprzedażą.

MT

Więcej na www.oldtimerwarsaw.com 

Warsaw Comic Con, Warszaw Book Show, Warsaw Good Game, 20-22 kwietnia 2018

Warsaw ComicCon to najlepszy w Europie festiwal popkultury i prawdziwe święto dla fanów książek, komiksów, filmów, seriali i gier. Wszystko w jednym miejscu: spotkania ze światowymi gwiazdami filmów i seriali, nowinki wydawnicze, prezentacja najciekawszych inicjatyw artystycznych i rozrywkowych, a także liczne konkursy, warsztaty i koncerty.

Zakres tematyczny targów to wydawnictwa (komiksy, książki, magazyny, „białe kruki”), gry (planszowe, karciane, figurowe, akcesoria do gier), filmy i seriale (premiery, dvd, sieci telewizyjne i kinowe) oraz artykuły kolekcjonerskie (action figures, zabawki, modele, akcesoria i odzież, pluszaki).

Targi Gier Good Game Expo to jedno z największych w Polsce wydarzeń poświęconych grom elektronicznym – komputerowym, konsolowym, video i nie tylko. Good Game łączy prezentację najnowszych i najlepszych gier na rynku wraz z turniejami e-sportowymi oraz spotkaniami z youtuberami. Good Game to także gry retro, nowe technologie i koncerty muzyczne oraz mnóstwo innych atrakcji.


Warsaw Book Show to niepowtarzalne wydarzenie promujące czytelnictwo oraz integrujące środowisko autorów, wydawców i miłośników książek. Premierowa edycja imprezy odbyła się w dniach 20-22 kwietnia 2018 roku pod hasłem „Wielkie czytanie”, oferując spotkania z popularnymi autorami, aktorami, animatorami kultury, gwiazdami mediów, warsztaty, prelekcje, panele dyskusyjne, gry czytelnicze i zabawy literackie.

Electronics Show, 13-15 kwietnia 2018

Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej Warsaw Electronics Show 2018 to pierwsze w Polsce wydarzenie targowe tej branży na tak dużą skalę. Producenci oraz dostawcy nowoczesnych urządzeń i rozwiązań technologicznych zaprezentowali swoją ofertę w interaktywny sposób a odwiedzający targi klienci mogli osobiście przekonać się, jak ogromne możliwości kryje współczesna technologia. Każdy zwiedzający mógł skorzystać z porad specjalistów i dowiedzieć się, jak w praktyce zastosować najnowsze rozwiązania w domu i biurze. Nie zabrakło inspiracji i wrażeń dla fanów urządzeń mobilnych, miłośników sportu i cyfrowej rozrywki. Program targów obejmował konferencje, szkolenia oraz spotkania z profesjonalistami. Wśród licznych atrakcji Electronics Show znalazły się konkursy i rozrywka dla całej rodziny.


Partnerem Strategicznym targów Warsaw Electronics Show była sieć handlowa MediaMarkt, europejski lider branży elektroniki użytkowej a partnerami branżowymi takie organizacje, jak Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT ZIPSEE Cyfrowa Polska, NASK, CECED Polska. Naszym celem jest stworzenie cyklicznej imprezy o stale rosnącym potencjale i renomie. Warsaw Electronics Show to strategiczny i prestiżowy projekt Ptak Warsaw Expo, który będzie szybko i systematycznie rozwijany.

Więcej na www.warsaeexpo.eu 

Animals Days, 6-8 kwietnia 2018

Targi Zoologiczne Warsaw Animals Days są największymi targami zoologicznymi w Polsce dla wszystkich miłośników zwierząt a zwłaszcza rodzin z dziećmi. Wystawy zwierząt, przegląd rynku usług i produktów dla zwierząt a także seria spotkań edukacyjnych o tym, jak zadbać o swojego pupila – słowem wszystko dla zwierząt i o zwierzętach w jednym miejscu. Gościem specjalnym targów była “Nela Mała Reporterka” – podróżniczka, autorka bestsellerowych książek, a także audycji radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży o podróżniczych przygodach i spotkaniach z różnymi zwierzętami. Atrakcją targów była również znana behawiorystka zwierzęca Aneta Awtoniuk i jej szkoła Azorres.

Pozostałe atrakcje targów AnimalsDays 2018 to:

• Międzynarodowa Wystawa Kotów
• Międzynarodowa Wystawa Psów
• Mistrzostwa Akwarystyczne
• Strefa behawioralna Anety Awtoniuk
• Światowy Dzień Szczura
• Międzynarodowe Wystawy Szczurów Rodowodowych
• Wystawy Świnek Morskich
• Strefa najmniejszych kucyków świata rasy Falabella hodowli Katarzyny Plewki
• Strefa Edukacyjna Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek
• Strefa zwierząt egzotycznych
• Strefa wielogatunkowych ptaków

Więcej na www.warsawexpo.eu 

Przedstawiciele Krajowej Administracji w Mieście Mody w Rzgowie, 27 marca 2018

27 marca 2018 roku w Rzgowie odbyło się spotkanie przedsiębiorców Miasta Mody z przedstawicielami Krajowej Administracji Skarbowej: Piotrem Dziedzicem - Dyrektorem Departamentu Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Ministerstwa Finansów, Arkadiuszem Paluszkiewiczem - Dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Łodzi i Łukaszem Depczyńskim - Naczelnikiem Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi. Celem spotkania, zorganizowanego przez Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń Kupców i Producentów w ramach budowy pierwszej w Polsce platformy współpracy biznesu i administracji czyli jednego z najważniejszych założeń niedawno uchwalonej przez Sejm Konstytucji Biznesu, była prezentacja przez przedstawicieli KAS wyników kontroli celno-skarbowych realizowanych niedawno w regionie łódzkim i opinie przedsiębiorców Miasta Mody na temat utrudnień w prowadzeniu działalności gospodarczej w naszym kraju. Wzajemna wymiana opinii i dyskusja zaproszonych urzędników i przedsiębiorców była bardzo merytoryczna i dynamiczna a spotkanie planowane na ok. 1 godzinę przeciągnęło się do 2 godzin. Jego podsumowaniem będzie pisemne wystąpienie Federacji w imieniu środowiska polskich producentów odzieży i tekstyliów do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego i Pana Mariana Banasia - Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, wskazujące na najważniejsze problemy i bariery rozwoju oraz zagrożenia dla najważniejszej branży gospodarczej regionu łódzkiego i jednej z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki.

Jerzy Romański
Prezes Zarządu OFSKiP

Green Days, 23-25 marca 2018

W Ptak Warsaw Expo już nastały Dni Zieleni. Tak było na Green Days 2018

Podczas 3 dni targów Green Days w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w 4 salonach tematycznych można było zapoznać się z ofertą blisko 250 firm prezentujących osiągnięcia profesjonalistów, właścicieli i miłośników ogrodów z kraju i zagranicy. Najprężniej zaprezentował się salon architektury krajobrazu, którego rozmach przerósł oczekiwania zwiedzających. Przepiękne aranżacje ogrodowe wykonane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów nawiązujące do baśniowej krainy, przeniosły nas w świat gnomów, krasnali i karłów, zapoznając zwiedzających z ich niezwykłą historią. Salon Architektury Krajobrazu nastawiony był w tym roku na strefę szkoleniową. Równolegle odbywały się w nim dynamiczne szkolenia dla profesjonalistów z zakresu projektowania – na różnych poziomach zaawansowania – poczynając od szkoleń studenckich, a skończywszy na certyfikowanych szkoleniach dla fachowców. Dla odwiedzających targi pasjonatów zorganizowano pokaz aranżacji tarasowo ogrodowych, prowadzonych przez znaną i lubianą przez publiczność Maję Popielarską, która to w oparciu o materiały wystawców dokonała trzech metamorfoz tarasowo-balkonowych.Salon Florystyczny przyciągał uwagę zwiedzających całą paletą barw. Tegoroczną Gwiazdą Salonu Florystycznego była Anna Lamot-Bach – Międzynarodowy Wicemistrz Polski, która w trzech show roomach zaprezentowała unikatowe aranżacje ślubne. Florystyka to nie tylko pokazy lecz również szkolenia praktyczne prowadzone przez Forum Kwiatowe, począwszy od technik sprzedaży internetowej a skończywszy na praktycznych szkoleniach florystycznych. Monika Wilgocka – Mistrz florystyki zaprezentowała wykorzystanie kwiatów doniczkowych w aranżacjach florystycznych w oparciu o produkty Partnera Salonu Ogrodniczego, Grupy Producenckiej Kwiaty Polskie.Uhonorowaniem Wieczoru Wystawców w pierwszym dniu targowym była uroczysta edycja wręczenia statuetek najbardziej prestiżowej nagrody – KREATORÓW Garden Trendów. W tym roku konkurs Kreator Garden Trendów świętuje swój 10 jubileusz. Z tej okazji po raz pierwszy zostały przyznane KREATORY SPECJALNE – spośród najciekawszych produktów prezentowanych na targach Green Days wyłoniono te o największym potencjale marketingowym i handlowym.


Tegoroczne wydarzenia Salonu Techniki Ogrodniczej dotyczyły zagadnień związanych z dendrologią oraz arborystyką – pielęgnacji i przesadzania dużych drzew, zarówno jako dynamiczne pokazy jak i w wersji wykładowo-szkoleniowej.
Jednym z bardzo pozytywnych zaskoczeń tegorocznych tragów była wystawa bonsai, gdzie można było podziwiać ponad 80 unikatowych okazów z całej Europy.


Tegoroczne połączenie Tragów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days z równolegle odbywającym się wydarzeniem towarzyszącym House Days, poświęconym zagadnieniom z zakresu budownictwa jednorodzinnego oraz aranżacji wnętrz, spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony zwiedzających, tym bardziej ze grono odwiedzających wydarzenie zostało powiększone o pokaźną grupę architektów wnętrz uczestniczących w Kongresie Concept@Design.

Więcej na www.warsawexpo.eu 

II Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki; Targi Transportu Publicznego, 21-23 marca 2018

Pierwszy dzień wiosny zostanie na długo zapamiętany przez wystawców i zwiedzających na terenach Ptak Warsaw Expo. W warszawskim Nadarzynie rozpoczęły się dwie niezwykle istotne dla transportu imprezy targowe: Warsaw Bus 2018, czyli III Edycja Targów Publicznego Transportu Zbiorowego oraz II Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki.


Na terenach wystawienniczych Ptak Warsaw Expo, w dwóch halach targowych pomiędzy 21 a 23 marca 2018 roku zaprezentowali się wszystkie liczące się przedsiębiorstwa z branży transportowej. Wielu z nich to polscy przedstawiciele wielkich światowych marek, jak m.in. Scania, Volvo czy Renault, byli też – oczywiście – rodzimi reprezentanci, tacy jak m.in. Autosan oraz Ursus Bus. Na targach wielu wystawców zaprezentowało swe premiery. To tu, po raz pierwszy w tej części Europy, widzieć mogliśmy m.in. autobus turystyczny Vanhool EX, autobus miejski midi Otokar Navigo LF, autokar turystyczny Otokar Ulyso T.


Uroczystym prezentacjom nowości, pokazywanym na żywo na wielkim telebimie, towarzyszyły inne niezwykle ważne wydarzenia. To w Nadarzynie Polonus zaprezentował swoje nowe logo oraz ogłosił plany rozwoju. Gośćmi tego ważnego wydarzenia byli trener oraz rozgrywający drużyny mistrzów świata w siatkówce – Stephane Antiga oraz Paweł Zagumny. Ten ostatni zwrócił uwagę na coś, co było potem powtarzane przy prezentacji wielu modeli, a co wiąże się z ważnym elementem „pracy” siatkarza: po wyjściu z nawet bardzo długiej podróży mamy nie odczuwać jej trudów.
Miłośnicy sportów motorowych mieli też coś dla siebie. Można było zobaczyć samochód Tatra Dakar, przy którym pamiątkowe zdjęcia chcieli sobie zrobić wszyscy – także przedstawiciele innych stoisk.


W czwartek, 22 marca, odbyła się ważna konferencja gospodarcza, zorganizowana przez Polsko-Turecką Izbę Gospodarczą, a poświęconą przyspieszeniu współpracypomiędzy dwoma ważnymi dla europejskiej wymiany handlowej krajami. Wskazano tu, jak można zwiększyć obroty z 6 do nawet 10 mld euro rocznie.


Bo właśnie tradycją organizowanych w Nadarzynie targów są także konferencje, panele i szkolenia. Mają one najróżniejszy charakter: od miasteczka ruchu drogowego dla uczniów szkół, w którym specjalne pokazy organizowali ratownicy medyczni, straż miejska, policja oraz straż pożarna i na którym w piątek gościła minister edukacji narodowej Anna Zalewska, aż po szkolenia dla profesjonalnych kierowców organizowanych przez Volvo.


Duża frekwencja towarzyszyła seminariom, m.in. „Seniorzy w Ruchu Drogowym – czy system gotowy?” organizowane przez Partnerstwo dla Bezpieczeństwa.
Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur pierwszego dnia powiedział, że pamięta początki imprezy – wtedy wiele osób twierdziło, że będzie to co najwyżej udana impreza o charakterze lokalnym. Zauważył jednak, że ranga organizowanych na Ptak Warsaw Expo wydarzeń jest coraz większa – targi już mają charakter międzynarodowy, a wciąż będą się rozwijać.
Ku przyszłości były też zorganizowane szkolenia dla młodych ludzi. Uczniowie, którzy tłumnie uczestniczyli w spotkaniu z minister edukacji narodowej Anną Zalewską wcześniej brali udział w szkoleniu z pisania CV – czyli pierwszego kroku do profesjonalnej kariery zawodowej w dorosłym życiu.


Wszyscy – zwiedzający oraz wystawcy byli zgodni: za kilka lat to te dwie bratnie imprezy będą odgrywać najważniejszą rolę w tej części Europy.

W pierwszy dzień wiosny odbyła się też gala wystawców.
Na targach Warsaw Bus nagrodzono:
Nagroda: NAJCIEKAWSZA EKSPOZYCJA TARGOWA – Firma WANICKI IRIZAR
Wyróżnienie: NAJCIEKAWSZA EKSPOZYCJA TARGOWA – Firma ISUZU
Wyróżnienie: NAJCIEKAWSZA EKSPOZYCJA TARGOWA – Firma MERCUS
Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma OTOKAR za AUBOBUS MIEJSKI MIDI OTOKAR NAVIGO LF
Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma OTOKAR za AUTKAR TURYSTYCZY OTOKAR ULYSO T
Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma ACTIA za INNOWACYJNY NAPĘD ELEKTRYCZNY
Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma GSP za MIDI COUCH OF THE YEAR – INDCAR NEXT L9 Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma GSP za AUTOBUS MIĘDZYMIASTOWY TURYSTYCZNY DAF E-TALON
Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma GSP za AUTOBUS MIEJSKI ELEKTRYCZNY TAM E-VERO
Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma GSP za AUTOBUS TURYSTYCZNY TAM VIVE 2
Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma VANHOOL za AUTOBUS TURYSTYCZNY VANHOOL EX
Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma FLIX BUS
Nagroda: EKOLOGIA W TRANSPORCIE – Firma URSUS
Nagroda: KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO W TRANSPORCIE – Firma WANICKI
Wręczono też nagrody dla wystawców II Międzynarodowych Targów Transportu Spedycji i Logistyki
Nagroda: NAJCIEKAWSZA EKSPOZYCJA TARGOWA – Firma VOLVO GROUP TRUCK
Wyróżnienie: NAJCIEKAWSZA EKSPOZYCJA TARGOWA – Firma GRUPA DIESEL TRUCK, EWT
Wyróżnienie: NAJCIEKAWSZA EKSPOZYCJA TARGOWA – Firma TB TRUCK & TRAILER
Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma TEXA za NOWE ROZWIAZANIE DLA TRANSPORTU e-truck
Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma CIMC za NACZEPA PODKONTENEROWA
Nagroda: PREMIERA TARGOWA – Firma WANICKI – TATRA za TATRA TRUCK
Nagroda: EKOLOGIA W TRANSPORCIE – Firma MELEX
Nagroda: : KARIERA W TSL – Firma InfoPraca.PL

Wielkanoc 2018 w Mieście Mody w Rzgowie, 20 marca 2018

Tradycyjne spotkanie wielkanocne u kupców z Miasta Mody w Rzgowie, które w tym roku odbyło się 20 marca br., zgromadziło wielu przedsiębiorców, mieszkańców, samorządowców, pracowników i współpracowników oraz właścicieli tego najważniejszego krajowego centrum produkcji i dystrybucji odzieży i tekstyliów. Było naprawdę bardzo miło a o tradycyjne dania świąteczne zadbały niezastąpione - jak zawsze - wspaniałe panie ze rzgowskiego Koła Gospodyń Wiejskich, za co naprawdę wypada pięknie podziękować, co niniejszym - w imieniu wszystkich kupców - czynimy.

Zarząd Stowarzyszenia Przedsiębiorców Rzgowa

O Konstytucji dla biznesu u Premiera, 16 marca 2018

W dniu 16 marca br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy Alejach Ujazdowskich 1/3 w Warszawie odbyło się spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców z całego kraju. Wystąpienie Pana Premiera i kuluarowe dyskusje zebranych gości dotyczyły Konstytucji Biznesu - wyjątkowego zestawu 5 ustaw zapowiadających prawdziwą rewolucję w stosunkach biznes - administracja poprzez zbudowanie równowagi opartej na wzajemnym zaufaniu pomiędzy instytucjami rządowych i samorządowych z jednej strony a szeroko rozumianym światem przedsiębiorców z drugiej. Mam nieodparte wrażenie, że naprawdę jesteśmy świadkami tworzenia nowej historii Polski.

Jerzy Romański
Prezes Zarządu OFSKiP

Warsaw Motorcycle Show 2018, 2-4 marca 2018

Targi Warsaw Motorcycle Show 2018, zrealizowane w obiektach Ptak Warsaw Expo między 2 a 4 marca 2018, to impreza, która na długo pozostanie w pamięci. Niekwestionowaną atrakcją były premiery, m.in. Yamahy, która pokazała trzykołowego Nikkera. Potem co pół godziny swoje premiery pokazywały BMW (BMW K 1600 Grand America), Harley-Davidson (Harley–Davidson Sport Glide), KTM, Triumph (Tiger 800, Tiger 1200), Husqvarna, Kawasaki (KAWASAKI Z900RS, NINJA 400), Keeway (K-Light 125i), Benelli (Leoncino, TRK 502X), Kymco (Xciting S 400, Like II 125i, MXU 550i), Rjeju (MRT PRO 50 Replica) i YCF (SM F150PL). Dużą niespodzianką była prezentacja Rometu, który do ostatniej chwili trzymał w tajemnicy niezwykłą prezentację – najnowszy Bajaj. Zwiedzający mogli poruszać się po kilku strefach - Importerów, Retro, Custom, Kobiet, Klubów i Zrzeszeń Motocyklowych i Edukacyjną oraz festiwal tatuażu 3. Warsaw Tattoo Days. W sobotę wszystkich zaskoczył jeden z najlepszych polskich raperów – Pezet, który w porze dla siebie niezwykłej, bo w środku dnia porwał publiczność wykonując m.in. takie przeboje jak „Seniorita” czy „Szósty zmysł”. Największym zaskoczeniem było spotkanie z Marcinem Różalskim – znany z walk i licznych tatuaży zawodnik MMA okazał się człowiekiem o łagodnym sercu, obrońcą praw zwierząt i osobą, która ekspresyjnie apelowała o zachowanie rozsądku za każdym razem, gdy wyjeżdżamy motocyklem (i nie tylko) na drogę. Podobne emocje towarzyszyły m.in. spotkaniu z brązowym medalistą olimpijskim z Londynu, Damianem Janikowskim. Oprócz opowieści o sporcie i motocyklowej pasji Damian zaskoczył wszystkich wykonując – bez rozgrzewki i przygotowania – salto z miejsca, bez rozbiegu.

Więcej na www.warsawexpo.eu 

 

Ptak Premiery, 2-4 marca 2018

PTAK PREMIERY: W POLSKIEJ MODZIE JUŻ WIOSNA

VII edycja targów Ptak Premiery dobiegła końca. Nowe kolekcje polskich producentów na sezon wiosna/lato 2018 w wielkim stylu rozpoczęły sezon - w dniach 2-4 marca Miasto Mody w Rzgowie wypełnili producenci, projektanci i miłośnicy mody z całej Polski i z zagranicy. Zaprezentowały się w tych dniach wszystkie marki odzieżowe Miasta Mody ze swoimi kolekcjami wiosenno-letnimi, które już podczas tej imprezy były dostępne w sprzedaży.

Pokazy kolekcji firm Bastet, Edan, Dream Dress, Adrenaline, Elit Look, Basia, Adika, Cocomore Boutique, Kids by Voga Italia, Label 35, Miss City, Me Gusta i By Mielczarkowski, zrealizowane podczas tych targów mody, zostały bardzo dobrze przyjęte przez obecnych na nich specjalistów i gości.

Popis swoim stylizacyjnym zdolnościom dał po raz kolejny Maciej Zień, wybierając najciekawsze stroje z kolekcji Domu Mody Polskich Producentów Ptak Moda. Drugiego dnia imprezy odbył się konkurs Young Fashion Awards 2018. Młodzi projektanci zaprezentowali swoje projekty na wybiegu. Laureatami nagród za najlepsze kolekcje zostali: I miejsce – Karolina Burakowska II miejsce – Paulina Stacewicz III miejsce – Nina Płócienniczak wyróżnienie – Martyna Błażejewska

Tego samego dnia publiczność mogła obejrzeć specjalny pokaz wschodzącej gwiazdy polskiej mody, Justyny Goźlińskiej. Młoda projektantka brała udział w konkursie Young Designer Collection, a jej pełna soczystych kolorów kolekcja, inspirowana twórczością Andy Warhola, została wybrana przez jury konkursu. Nagrodą był nie tylko pokaz mody, ale również produkcja całej kolekcji przez firmę TwoMoon dla Domu Mody Polskich Producentów Ptakmoda.com.

Dlatego już teraz zapraszamy na kolejną edycję targów mody Ptak Premiery, która odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września 2018 w Mieście Mody PTAK w Rzgowie.

JR

Warsaw Pack, 27 lutego -1 marca 2018

...tysiące gości z kraju i zagranicy

Tegoroczna III edycja targów Warsaw Pack odbyła się w Ptak Warsaw Expo w dniach od 27 lutego do 1 marca 2018. Wystawcy zaprezentowali swoje maszyny, usługi i asortyment w strefach techniki pakowania, opakowań, etykiet i etykietowania, automatyki i robotyki, materiałów do wytwarzania opakowań, logistyki i magazynowania, recyklingu, szkoleń, konferencji i konkursów, startupu i studenta. Zwiedzający mogli podziwiać nowoczesne metody pakowania. Zaskoczenie budziły m.in. techniki błyskawicznego foliowania żywności. Dzięki przestrzennej powierzchni wystawienniczej obserwować można w akcji maszyny, które zazwyczaj ukryte są w halach, magazynach i przetwórniach. Co najważniejsze wszystkie maszyny można było obserwować w trybie roboczym, co pozwalało na spokojne zaznajomienie się z wszystkimi niuansami produkcyjnymi. Mieliśmy też dużo premier – nowe maszyny zaprezentowały takie firmy jak: ULMA Packaging, Fenix System , Multivac, czy Sorter.

Więcej na www.warsawexpo.eu 

Rok 2017:

Święto Kupca 2017, 2 grudnia 2017

W sobotę 2 grudnia br. w Nowym Expo w Łodzi odbyła się gala z okazji obchodów 20-lecia istnienia Łódzkiego Rynku Hurtowego "Zjazdowa" i dorocznego łódzkiego Święta Kupca, które w tym roku zgromadziły ponad 700 przedstawicieli środowisk kupieckich Łodzi i regionu łódzkiego. Wśród zaproszony gości honorowych nie zabrakło posłów (Waldemar Buda i Alicja Kaczorowska z PiS, Cezary Grabarczyk i Małgorzata Niemczyk z PO, Piotr Apel z Kukiz-15) i radnych (Marcin Zalewski, Włodzimierz Tomaszewski, Piotr Adamczyk, Andrzej Górczyński, Jarosław Tumiłowicz) a łódzkie władze samorządowe reprezentowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Galę poprowadziła profesjonalna - jak zawsze - Magdalena Michalak, dziennikarka TVP Łódź.


Jak co roku organizatorami imprezy były Łódzki Rynek Hurtowy "Zjazdowa", Wojewódzki Związek Zrzeszeń Kupców i Usługodawców w Łodzi oraz Łódzka Federacja Kupiecka, której członkiem założycielem jest - obok stowarzyszeń z łódzkich targowisk - reprezentowane na Święcie przez swoich delegatów Stowarzyszenie Przedsiębiorców Rzgowa.


Były wystąpienia okolicznościowe, nagrody, pokazy filmowe i błyski fleszy fotoreporterów a gwiazdą wieczoru była fenomenalna i eteryczna Anna Jurksztowicz, której występ na długo pozostanie w naszych sercach. Był okolicznościowy tort a potem szampańska zabawa taneczna, która trwała do godziny 2:30 w nocy. Szkoda, że na następną taką okazję musimy poczekać cały rok...

II Centralne Targi Rolnicze, 30 listopada - 2 grudnia 2017

340 wystawców, w tym 35 wystawców z całego świata m.in. z Francji, Niemiec czy Turcji, 3 hale wystawowe o łącznej powierzchni prawie 60 tysięcy metrów kwadratowych, 29 konferencji, seminariów i spotkań, a także niesamowite atrakcje dla „miastowych”: wystawa zwierząt hodowlanych, degustacje żywności, prezentacje dorobku Kół Gospodyń Wiejskich i występ króla disco polo Zenka Martyniuka – to wszystko czekało na odwiedzających II Centralne Targi Rolnicze, które odbyły się w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017 roku w Ptak Warsaw Expo.


Centralne Targi Rolnicze to największe w Polsce targi agrobiznesu. Przez wszystkie trzy dni w wydarzeniu uczestniczyło blisko 70 000 osób: w tym przedsiębiorcy rolni, rolnicy, sadownicy, przedstawiciele izb rolniczych i organizacji branżowych, a także mieszkańcy regionu. Wystawa rolnicza objęła zarówno technikę rolniczą (sprzęt rolniczy, maszyny rolnicze), nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, żywność, a także innowacyjne usługi dla rolnictwa czy doradztwo rolnicze. Oprócz wystawców z Polski, na targach zaprezentowali się także wystawcy z Niemiec, Francji, Turcji, Dani, Chorwacji, Estonii, Mołdawii, Kazachstanu, Litwy, Iranu i Kamerunu. Wystawcy brali udział w sesjach rozmów B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi z Polski i zagranicy. Łącznie odbyło się ponad 340 takich spotkań. W programie merytorycznym targów znalazło się 29 konferencji i seminariów, w tym takie wydarzenia, jak: II Europejskie Forum Młodych Rolników, IV Forum Sektora Wołowiny, Polsko-Ukraińska Konferencja Rolno-Spożywcza czy Polsko-Kazachstańskie Forum Branży Rolno-Spożywczej.

Podczas uroczystej gali Centralnych Targów Rolniczych najlepsi wystawcy otrzymali Złote Żurawie Rolnictwa: PLANTICO- Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. za produkt „w zgodzie z naturą – łatwo i dokładnie”, PPHU INTER-TECH Piotr Jankowski za owijarkę samozaładowczą, 365FARMNET GROUP GmbH&Co.KG za automatyczną dokumentację prac polowych 365FARMNET, TRANS FEED Sp. z o.o. S.K.A. za mieszankę paszową uzupełniającą dla cieląt WIGOR PLUS, Inwestpol-Consulting Poland Sp. z o.o. za Cyrkulator sous-vide - urządzenie przystosowane do obróbki termicznej produktów spożywczych jak mięsa, ryb, warzyw i owoców, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. za Kredyt Unia Biznes, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o. za odmianę buraka cukrowego KUJAVIA, ØRUM Denmark za urządzenie do zakwaszania gnojowicy z mieszadłem TF-12 & 7500, Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. Grupa IHAR za pszenicę ozimą Belissa, RS SYSTEMS Sp. z o.o. za przenośną skrzynkę serwisową 12V, DOZAMECH Sp. z o.o. Sp.K. za linię do produkcji pasz treściwych pełnoporcjowych i Agrocom Polska, Biocare GmbH oraz Drone Resuce Michał Szczurek za niskopułapowy bezzałogowy system biologicznego zwalczania omacnicy prosowianki w uprawach kukurydzy. Złote medale CTR otrzymali: Samasz za kosiarkę XT390 o największej szerokości koszenia na świecie, Metal Fach za rozrzutnik N276Falcon i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego za wzorcowe podejście do promocji regionu. W konkursie „Rolniczki motorem innowacji w Polsce” nagrodzono: Małgorzatę Solis (1 miejsce), Magdalenę Węgiel (2 miejsce) i Agnieszkę Gremzę (3 miejsce).Centralne Targi Rolnicze obfitowały także w atrakcje dla wszystkich mieszkańców regionu. Wśród nich: występy wokalno-muzyczne Kół Gospodyń Wiejskich, warsztaty ozdób bożonarodzeniowych oraz prezentacje regionalne stołów świątecznych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z różnych regionów Polski. Na stoiskach Kół odbywały się degustacje żywności oraz sprzedaż produktów tradycyjnych i regionalnych - zarówno produktów spożywczych, jak i rękodzieła. Kolejną atrakcją była wystawa zwierząt gospodarskich m.in. bydła, kóz, gołębi oraz drobiu. Podczas targów odbyła się też prezentacja alpak z udziałem międzynarodowego sędziego oraz pokaz filcowania wełny z alpak. Na zakończenie drugiego dnia targów odbył się koncert króla disco polo - Zenka Martyniuka.

Targi Tekstylne Fast Textile, 16-18 listopada 2017

W dniach 16–18 listopada 2017 odbyła się kolejna, IV już edycja największego wydarzenia branży tekstylnej Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile w Ptak Warsaw Expo, które stały się centrum prezentacji najnowszych, wiosenno-letnich trendów, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów biznesowych. 

Fast Textile to odpowiedź na zapotrzebowanie polskiego rynku tekstylnego. Do tej pory w Polsce nie było miejsca ani imprezy, które skupiałyby krajowych i zagranicznych producentów tkanin, dzianin, dodatków czy maszyn. Skalę tego zapotrzebowania pokazuje ogromny rozwój tej imprezy. Z każdą kolejną edycją mamy coraz więcej wystawców i w tym roku były tam firmy z ponad 35 krajów. Impreza, która zadebiutowała w styczniu 2015 roku, bardzo szybko stała się najważniejszym wydarzeniem branżowym w Europie Środkowej. W tegorocznej edycji wzięło udział 400 wystawców, w tym ponad połowa z zagranicy, m.in. Francji, Anglii, Niemiec, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Czech, Turcji, Malezji czy Indii. To wyjątkowa szansa na spotkanie się przedstawicieli branży w momencie planowania kolejnych kolekcji i zapoznanie się z nowymi tkaninami, wymianę doświadczeń biznesowych, a co za tym idzie – nawiązanie współpracy.

Fast Textile to innowacyjne pomysły i nowinki technologiczne, z którymi przyjeżdżają m.in. producenci maszyn. W ostatnich latach mocno rozwinęła się gałąź druku na tekstyliach, m.in. druku sublimacyjnego, który daje producentom tkanin ogromne możliwości tworzenia niepowtarzalnych wzorów i tym samym wyróżnienia swoich kolekcji na tle konkurencji. W tym roku na terenie ekskluzywnej Strefy Trendów pojawiło się specjalne atelier Macieja Zienia, polskiego projektanta cenionego w kraju i za granicą, który w swoim atelier zaprezentował najnowsze trendy na wiosnę-lato 2018. Obecne prognozy trendów podkreślają, iż kolorystycznie wiosna-lato 2018 to synonim dynamiki i świeżości barw. Powróci kolor pomarańczowy w wersji koralowej i bursztynowej. Oprócz neonów pojawią się nadal modne pastele, tym razem w bardziej świetlistej odsłonie, nie zabraknie także kontrastujących tonacji ciemnych. W świecie tkanin coraz większy nacisk kładzie się na materiały i techniki produkcji szeroko rozumianej odzieży sportowej. Wszystko po to, aby spełniać coraz nowsze i bardziej zaawansowane normy komfortu i wytrzymałości.


Tradycją targów jest przyznanie prestiżowych nagród branżowych dla firm z Polski, ale też producentów zagranicznych. Chodzi o Diamenty Fast Textile, które rozdano po raz czwarty. Laureatów tegorocznych targów wybrano w aż sześciu kategoriach: innowacyjne rozwiązanie, produkt roku, nowość roku, najlepszy polski wystawca, najlepszy wystawca zagraniczny oraz kreator trendów 2017. W tym roku dodatkowo, oprócz Diamentów, przyznano nagrodę specjalną Fast Textile „Stoisko uszyte na miarę” - wyróżnienie najbardziej atrakcyjnego stoiska targowego, które w drodze głosowania wybrali odwiedzający targi.

Więcej na www.fasttextile.com 

Warsaw Industry Week, 14-16 listopada 2017

Targi czwartej rewolucji przemysłowej w Ptak Warsaw Expo.
Druga odsłona Warsaw Industry Week za nami

600 ton pracujących maszyn, 380 wystawców reprezentujących w sumie ponad 550 firm i marek na 40 tys. m2 powierzchni, a także 30 branżowych spotkań, seminariów, warsztatów i konferencji, w tym prestiżowa konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0 - tak w skrócie można podsumować II edycję Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week. Targi odbyły się w dniach 14-16 listopada 2017 w Ptak Warsaw Expo. Patronat nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Rozwoju i Sejmowa Komisja Gospodarki, nad konferencją również Ministerstwo Cyfryzacji. Partnerem wydarzenia był KGHM Polska Miedź.


Targi Warsaw Industry Week dzięki swojej uniwersalnej formule przyciągają uwagę całej branży. Impreza, która odbyła się w połowie listopada 2017 roku przyciągnęła 10 895 odwiedzających, którzy przez trzy dni mogli zapoznać się z ponad 550 markami i firmami reprezentowanymi w sumie przez 380 wystawców z Polski i zagranicy. Powierzchnia wystawy, w stosunku do edycji premierowej, wzrosła niemal dwukrotnie - do 40 tysięcy metrów kwadratowych. Targi odbywały się w dwóch targowych halach i zostały podzielone na strefy tematyczne: Maszyn i Narzędzi, Spawalnictwa, Lakiernictwa, Automatyki i Robotyki, Pneumatyki i Hydrauliki, Lasery 4.0, Druku 3D, Inżynier 4.0 oraz Pawilon Polskich Instytutów. Wśród wystawców pojawili się liderzy przemysłowych innowacji, najbardziej wizjonerskie, innowacyjne oraz wysoko oceniane na arenie międzynarodowej firmy. Targi były także okazją do rozmów B2B i budowy cennych kontaktów biznesowych.

Konferencja Instrumenty Przemysłu 4.0

Targom towarzyszył bogaty program merytoryczny, na czele z prestiżową konferencją Instrumenty Przemysłu 4.0, która uzyskała patronat Ministerstwa Cyfryzacji. Partnerem konferencji był światowy lider branży informatycznej, IBM. Rangę wydarzenia podniosła honorowa rada programowa, która czuwała nad poziomem merytorycznym wydarzenia. Tworzyli ją doświadczeni liderzy różnych gałęzi polskiego przemysłu, jak również przedstawiciele świata nauki i biznesu. Przewodniczącym Rady był Radosław Domagalski – Łabędzki, prezes KGHM Polska Miedź S.A. Tematyka konferencji była skupiona wokół najaktualniejszych wyzwań stojących przez branżą: perspektywie wsparcia dla przemysłu ze strony ministerialnej - zarówno Ministerstwa Rozwoju, jak i Ministerstwa Cyfryzacji pod kątem cyberbezpieczeństwa. Omówiono również rozwiązania wykorzystywane w nowoczesnych, inteligentnych fabrykach m.in.: Przemysłowy Internet Rzeczy, Rozszerzona Rzeczywistość, gromadzenie, przechowywanie oraz przetwarzanie danych w chmurach obliczeniowych. W ramach konferencji odbyły się liczne seminaria, panele i warsztaty.


Bogaty program konferencji i szkoleń

14 listopada odbyła się konferencja dedykowana sektorowi chemicznemu „Chemiczne Instytuty badawcze dla rozwoju polskiej gospodarki”, której organizatorami byli: Rada Główna Instytutów Badawczych oraz Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”. Również 14 listopada na targach miała miejsce konferencja Modern Industry przygotowana przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. W pierwszej części konferencji organizatorzy skupili się na naukowych zagadnieniach nowoczesnego przemysłu, w drugiej natomiast na praktycznych przykładach komercjalizacji badań w przemyśle. 14 i 15 listopada przeprowadzono warsztaty Instytutu Doskonalenia Produkcji i jego partnerów. Specjalne warsztaty produktowe prowadzili przedstawiciele firmy Siemens, które przez dwa pierwsze dni były dedykowane dla sektora MŚP, a ostatniego dla studentów uczelni technicznych. 15 i 16 listopada odbyła się natomiast konferencja Stowarzyszenia Lakiernictwa Przemysłowego.

Więcej informacji na www.industryweek.pl 

Warsaw Moto Show, 27-29 października 2017

O III edycji Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Warsaw Moto Show 2017 w Międzynarodowym Centrum Targowo- Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie napisano juz wiele bardzo pozytywnych i pełnych superlatyw  opinii. Myślę jednak, że ta foto-relacja silniej przemówi do wyobraźni tych, co odwiedzili te targi a zwłaszcza tych, którzy tam z nami nie byli. Zapraszamy do naszej galerii Auto Moto Show 2017...

Moto Retro

World Travel Show 2017, 20-22 października 2017

Międzynarodowe Centrum Targowo - Kongresowe Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie ponownie gościło targi World Travel Show 2017, Salon Camper & Caravan Show i Warszawski Salon Jachtowy, które okazały się wyjątkowo udanymi imprezami promującymi międzynarodową turystykę i dynamicznie rozwijająca się polską przedsiębiorczość w tej branży. Impreza zgromadziła tysiące pasjonatów podróży dalekich i bliskich a jej gwiazdy to Martyna Wojciechowska, Aleksander Doba, Wojciech Cejrowski i Nela mała reporterka. Krajem partnerskim targów był w tym roku Meksyk...

Warsaw Home Expo, 6-8 pażdziernika 2017

II edycja międzynarodowych targów Warsaw Home Expo była wyjątkowym wydarzeniem targowym prezentującym dorobek producentów i projektantów meblarstwa i wnętrzarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej. Swoje produkty z ponad 600 marek zaprezentowało 400 wystawców, których ekspozycje zajęły prawie 70 tys. m2 w trzech halach Międzynarodowego Centrum Targowo - Kongresowego Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Podczas imprezy można było zobaczyć wiele cenionych światowych marek, takich jak Vitra, Gaggenau, TON, Sub-Zero & Wolf, WOUD, czy WMF. Nie zabrakło też polskiej czołówki, jak np. Vox Meble, Nowy Styl, Comfortly, BRW, Noti, Balma, Profim, Paged, Swarzędz Home, Vzór, Zięta, Black Red White, Ernestrust, Art Relief czy Interium. Z pewnością to dzięki tym targom mogą się rozwijać inne polskie firmy i polscy projektanci a stolica Polski ma wreszcie ośrodek targowo-wystawienniczy na skalę swoich europejskich i światowych aspiracji.

Możemy być również pewni, że za rok następna edycja targów Warsaw Home Expo wprawi nas ponownie w doskonały nastrój a wielu skłoni do wprowadzenia zmian w najbliższym otoczeniu. Do zobaczenia zatem za rok...

Obchody Święta Niepodległości 2017

Na łódzkich obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedsiębiorców sektora mśp reprezentowali przedstawiciele zarządów Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Kupców i Producentów i Łódzkiej Federacji Kupieckiej a poza nami byli chyba wszyscy, którzy być powinni. I to jest bardzo wymowne...

China Home Life, 06-08 czerwca 2017
WFE, CC i GG, 01-04 czerwca 2017
Comic Con i Good Game, 01-04 czerwca 2017

Takiej imprezy w Polsce jeszcze nie było. Targi Warsaw Comic Con i Good Game odwiedziło w dniach od 1 do 4 czerwca br. aż 46 896 osób. W dwóch halach o łącznej powierzchni prawie 50 tysięcy metrów oraz na terenie zewnętrznym zorganizowano mnóstwo atrakcji dla wszystkich miłośników fantastyki, a także fanów gier komputerowych, konsolowych i video. Podczas imprezy pojawiły się światowe gwiazdy filmów (m.in. Gry o tron, The 100, Breaking Bad, Teen Wolf), autorzy książek i komiksów, odbyły się koncerty, zaprezentowano samochody filmowe, rekwizyty z Gry o tron czy Star Wars, wielka gala Coplay z udziałem setek świetnie przebranych cosplayerów, a także gry (planszowe, karciane, figurkowe, komputerowe i video), komiksy i gadżety - wszystko to czekało w dniach 1-4 czerwca na odwiedzających Warsaw Comic Con oraz Targi Gier Komputerowych Good Game Warsaw. Imprezę otworzył laureat Oskara® Jan A.P. Kaczmarek.

Czasy, w których seriale telewizyjne uchodziły za gorszy gatunek sztuki filmowej odeszły do historii wraz z modą na tzw. seriale premium, produkowane przez najlepsze, ogólnoświatowe sieci telewizyjne. Od lat największe emocje budzi serial HBO "Gra o tron" i to właśnie ten serial był motywem przewodnim premierowego Warsaw Comic Con-u. W halach Ptak Warsaw Expo pojawili się odtwórcy ról: Melisandre, Theona i Góry, czyli Carice van Houten, Alfie Allen i Hafþór Júlíus Björnsson. Kolejnymi gwiazdami imprezy byli: Melisa Ponzio znana z ról w Teen Wolf: Nastoletnim Wilkołaku i The Walking Dead oraz Nadia Hilker, grająca Lunę w serialu The 100, Olga Fonda, czyli Nadia Petrova z Pamiętników wampirów oraz RJ Mitte - Walter White Jr. z serialu Breaking Bad. Gwiazdy wzięły udział w oficjalnym otwarciu oraz w sesjach pytań i odpowiedzi prowadzonych przez redaktora naczelnego portalu naEKRANIE.pl Dawida Muszyńskiego. Aktorzy pozowali do zdjęć z fanami i rozdawali autografy, na które mogli liczyć posiadacze specjalnych biletów GOLD. Wśród gwiazd Warsaw Comic Con-u nie zabrakło też polskiego akcentu - imprezę oficjalnie otworzył polski laureat Oskara®, twórca i dyrektor Transatlantyk Festival - Jan A.P. Kaczmarek.


W czasie Warsaw Comic Con gośćmi imprezy byli uznani autorzy książek i komiksów: Andrzej Pilipiuk, Marcin Przybyłek, Robert Szmidt, Łukasz Orbitowski, Stanisław Mąderek, Katarzyna Majgier, Romuald Pawlak, Magdalena Kozak, Maja Lidia Kossakowska, Jarosław Grzędowicz, Przemek Corso, Rafał Szłapa, Beata "Ari" Smugaj, Jakub Ćwiek, Michał Cholewa, Michał Gołkowski, Grzegorz Pawlak, Katarzyna Dranka Stasiowska, Anna Kłosowska, Katarzyna Babis "Kiciputek", Katarzyna "Panna M" Witerscheim i Jakub "Dem" Dębski. Duże wrażenie zrobiła wystawa klocków LEGO przygotowana przez "Stowarzyszenie Zbudujmy to!". Mogliśmy podziwiać odtworzone z klocków takie budowle, jak: Zamek Królewski czy Pałac Kultury. Z myślą o najmłodszych ostatniego dnia targów przygotowano spotkanie z Nelą Małą Reporterką, prawdopodobnie najmłodszą reporterką na świecie, gwiazdą TVP ABC i Radia Dla Ciebie oraz autorką serii książek podróżniczych dla dzieci. Tym razem tematem spotkania była dżungla.


Równocześnie z Warsaw Comic Con-em odbyły się Targi Gier Komputerowych Good Game Warsaw, pełne premier sprzętu oraz turniejów gier (m.in. w Counter Strike, League of Legends, DOTA 2, Hearthstone, Overwatch i Pro Evolution Soccer 2017). Odbyły się także widowiskowe showmatche w wykonaniu znanych gamerów. Na scenie YouTube prezentowali się znani youtuberzy. Dla odwiedzających przygotowano specjalną strefę pełną stanowisk do grania - Free to Play. Niesamowitą atrakcją była też możliwość zobaczenia i pogrania na sprzęcie retro. Wydarzenie uświetniły też koncerty: Dawida Kwiatkowskiego, Gimera i zespołu Percival.

Warsaw Food Expo, 01-03 czerwca 2017

Smacznie i światowo na Międzynarodowych Targach Żywności WARSAW FOOD EXPO


Ministrowie i delegacje przedsiębiorców z siedmiu europejskich krajów, znani z ekranów telewizorów mistrzowie smaku - Ewa Wachowicz, Pascal Brodnicki i Joseph Seeletso, a także szefowie kuchni, kelnerzy oraz eksperci ds. żywności i żywienia przybyli na Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo, które odbyły się w dniach 1-3 czerwca 2017 w Ptak Warsaw Expo. Krajem partnerskim targów były Węgry.


To były wyjątkowo „smakowite” targi. Na ponad 20 tysiącach metrów kwadratowych swoją ofertę przedstawiło ponad 300 wystawców z Polski i świata: Węgier, Bułgarii, Rumunii, Meksyku, Słowenii, Gruzji, Litwy i Słowacji, którzy zaprezentowali żywność i napoje wysokiej jakości, produkty tradycyjne i regionalne, produkty spożywcze dla gastronomii oraz BIO żywność. Wystawa została podzielona na Stefy branżowe: mięsa, mleka, owoców i warzyw, żywności regionalnej, BIOżywności, alkoholi oraz dodatkowe strefy atrakcji: grillowania, pokazów kulinarnych i edukacyjną. Warsaw Food Expo były świetną okazją do zbudowania przez wystawców międzynarodowych relacji biznesowych. Służyły temu sesje matchmakingowe. Podczas trzech sesji odbyło się w sumie 85 spotkań polskich i zagranicznych przedsiębiorców.


Bardzo ważnym wydarzeniem politycznym tych targów było spotkanie Ministrów Rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej poszerzonej o Bułgarię, Rumunię i Słowenię, które odbyło się w Ptak Warsaw Expo w dniach 1-2 czerwca. Po raz pierwszy na targach w Polsce gościli ministrowie aż 7 państw, którzy wraz z towarzyszącymi im delegacjami przedsiębiorców wzięli udział w otwarciu targów oraz zwiedzili wystawę. Podczas pierwszego dnia wydarzenia odbyła się także debata z udziałem ministrów pod hasłem: "Zrównoważony rozwój i innowacyjne rolnictwo. Średnio i długoterminowe wyzwania dla sektora w krajach Grupy Wyszehradzkiej". Targi odbywały się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Krzysztofa Jurgiela.

Wydarzenie skierowane było zarówno do profesjonalnych odbiorców, jak i wszystkich tych, którzy lubią gotować, ciągle szukają inspiracji kulinarnych i chcieli na żywo spotkać gwiazdy kuchni. Twarzami targów byli znani i lubiani: Ewa Wachowicz, Pascal Brodnicki oraz Joseph Seeletso. Najsmaczniejszymi atrakcjami Warsaw Food Expo były degustacje żywności i napojów z całej Polski i świata. Można było m.in. zasmakować w polskiej żywności tradycyjnej i lokalnej, przygotowanej przez Koła Gospodyń Wiejskich, gęsinie, daniach z produktów ekologicznych, potrawach ze ślimaków, wędlinach drobiowych, a także aromatycznej kawie. W Strefie Wina można było spróbować win polskich, węgierskich, izraelskich, hiszpańskich, rumuńskich, bułgarskich, słoweńskich, słowackich, gruzińskich i czarnogórskich. Kolejną smaczną okazją był grill umieszczony na terenie zewnętrznym.


Odbyły się również prelekcje dla profesjonalistów: "Catering mały i duży" - skierowane do osób odpowiedzialnych za rozwój cateringu, prowadzone przez ekspertów z Krajowej Rady Gastronomii i Cateringu, a także z Zakładu Zarządzania w Gastronomii i Hotelarstwie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz "Restauracja i hotel w zgodzie z regionem" – wykłady skierowane do osób zarządzających gastronomią w restauracjach i hotelach, przygotowane przez ekspertów z Zakładu Technologii Gastronomicznej i Zakładu Badań Konsumpcji SGGW. Dla rodzin zaplanowano wykłady: "Żywienie dzieci i młodzieży – podstawą ich rozwoju – najnowsze zalecenia" dr hab. Magdaleny Górnickiej z Katedry Żywienia Człowieka SGGW oraz "Młode kobiety – odżywianie zamiast odchudzania – fakty i mity" mgr Magdaleny Siuba-Strzelińskiej, dietetyka z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

Beauty Days, 19-21 maja 2017

W dniach od 19 do 21 maja 2017 r. Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe PTAK WARSAW EXPO gościło zwiedzających i uczestników Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych Beauty Days, podczas których profesjonaliści branży fryzjerskiej i kosmetycznej stworzyli wyjątkowe wydarzenie o charakterze biznesowym i edukacyjnym, ogromnie poszerzające relacje biznesowe i umożliwiające zdobycie unikalnej wiedzy z zakresu najnowszych trendów w branży. Podczas targów zarekomendowano zwiedzającym wiele branżowych nowości i bogatą ofertę produktów specjalistycznych oraz zabiegów dostępnych na rynku światowym.

Ponad 250 wystawców z kraju i zagranicy zaprezentowało innowacyjne produkty i zabiegi, a najlepsze z nich zostały nagrodzone w konkursie Crystal Beauty. Odbyły się także liczne wydarzenia towarzyszące, a wśród nich m.in. Akademia Fryzjerska, Międzynarodowy Konwent Branży Kosmetycznej, warsztaty, szkolenia, konferencje oraz pokazy. Zaangażowane do współpracy ikony stylu, eksperci i znane nazwiska ze świata beauty (m.in. Maja Sablewska, Wierzbicki i Schmidt) dodały targom blasku. Równolegle w dniach 20-21 maja 2017 odbyła się III edycja konferencji Meet Beauty, której ideą jest nawiązywanie i budowanie relacji między blogerami, a markami BEAUTY, dzielenie się wiedzą, wspólną pasją oraz nowościami w branży. Dzięki liderkom opinii, obecnym na konferencji Meet Beauty, obecne na targach marki dotarły ze swoim przekazem do ponad 12 mln użytkowników. Warto tu przytoczyć wymowną opinię jednej z uczestniczek imprezy opublikowaną na FB:

-"Na targach pojawiliśmy się ze stoiskiem jako agencja PR. Było nam bardzo ciężko stworzyć miejsce, które przyciągnie uwagę zwiedzających. Nie mieliśmy bowiem darmowych kosmetyków czy darmowego makijażu, którymi kusiły stoiska kosmetyczne. Nie oferowaliśmy konkretnych, namacalnych produktów. Oferowaliśmy jedynie usługę, której nie można dotknąć, przetestować, spróbować, powąchać… Poza tym na udział w targach zdecydowałam się w ostatniej chwili, na kilka dni przed nimi, stąd nie miałam możliwości zwrócenia się do firmy, która profesjonalnie zajmuje się budowaniem stoisk targowych. Nie miałam czasu na zrobienie ogromnych plakatów, gadżetów reklamowych. Na szybko zrobiłam jedynie małe ulotki i roll upy. Mimo wszystko udało nam się stworzyć przytulny kącik, który wzbudzał spore zainteresowanie, m.in. poprzez pachnące na kilometr kwiaty. Jako właściciel agencji i wystawca wracam po 2 dniach bardzo zadowolona. Super spotkania, nowe kontakty biznesowe, fajne rozmowy z blogerami i mnóstwo inspiracji. Nie oceniam wykładów, prelekcji, paneli dyskusyjnych, bo nie brałam w nich udziału. Wisienka na torcie - cudowny koncert Edyty Górniak. Jestem nią oczarowana. Ilona Joanna Adamska"

Nie tylko ta opinia dowodzi, że Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne Beauty Days stały się unikatowym wydarzeniem edukacyjno-biznesowym, zrzeszającym miłośników branży kosmetycznej oraz fryzjerskiej, zarówno profesjonalistów poszukujących inspiracji i nowych dróg rozwoju swojej działalności, jak i pasjonatów-amatorów żądnych najmodniejszych trendów. Niecierpliwe będziemy czekać na kolejną edycję tej imprezy…

Go Active Show, 21-23 kwietnia 2017
Warsaw Animal Days 7-9 kwietnia 2017

Warsaw Animals Days – targi zoologiczne dla miłośników zwierząt domowych

Targi Warsaw Animals Days, zaplanowane na 7-9 kwietnia 2017 w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO stały się największą w Polsce imprezą poświęconą zwierzakom domowym. Krajowa Wystawa Psów i Międzynarodowa Wystawa Kotów, spotkanie z Nelą Małą Reporterką oraz znaną z ekranów TV behawiorystką zwierzęcą Anetą Awtoniuk. Wyścigi psich zaprzęgów, rywalizacje agility, Mini Farma (40 zwierząt), wystawa zwierząt egzotycznych i motyli. Przegląd rynku usług i produktów dla zwierząt, a także seria spotkań edukacyjnych o tym, jak zadbać o swojego pupila – słowem wszystko dla zwierząt i o zwierzętach w jednym miejscu. Kakadu jest oficjalnym partnerem wydarzenia. Nie warto było tego przegapić…

Warsaw Green Days, 7-9 kwietnia 2017

W dniach 7-9 kwietnia odbyły się warszawskie Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Green Days! Spotkania i warsztaty aranżacji balkonów z Mają Popielarską, przestrzenne aranżacje ogrodów gotyckich, renesansowych i barokowych, pokaz i warsztaty florystyczne, porady projektantów i architektów krajobrazu, prezentacje Instytutu Ogrodnictwa oraz kącik porad dla działkowców i świadomych konsumentów - to wszystko i wiele więcej czekało na odwiedzających targi Green Days w dniach 7-9 kwietnia, w Ptak Warsaw Expo. Ponadto w ramach targów odbył się wielki kiermasz ogrodniczy, a wystawcy zaprezentowali kwiaty, sprzęt ogrodniczy, rośliny i wyposażenie ogrodowe: od mebli, przez ogrodzenia, po rzeźby i fontanny. Dlatego warto było odwiedzić te targi…

Rok 2016:

CTR, 25-27 listopada 2016

Centralne Targi Rolnicze - CTR 2016 to inicjatywa targowa, dedykowana branży rolno-spożywczej, stanowiąca platformę spotkań rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z producentami maszyn, urządzeń, sprzętu do produkcji, hodowli, przetwórstwa i przechowalnictwa, środków do produkcji rolnej, instytucjami oferującymi wsparcie oraz usługi logistyczne, finansowe, doradcze.

Centralne Targi Rolnicze to nowa formuła spotkań, w ramach której przede wszystkim polscy przedsiębiorcy z branży rolno-spożywczej, włączając w to producentów żywności, zaprezentowali partnerom krajowym i zagranicznym, w tym z Azji i Afryki, swoje osiągnięcia i możliwości współpracy handlowej i inwestycyjnej. Nowatorskie rozwiązania, nowości produktowe i technologiczne, a także usługi dla rolnictwa, zostaną zaprezentowane w dwóch halach targowych WARSAW EXPO. Przy współpracy z patronami honorowymi oraz partnerami merytorycznymi przeprowadzono szereg konferencji i paneli dyskusyjnych poświęconych możliwościom rozwoju działalności polskich przedsiębiorców tego sektora gospodarki oraz rozwojowi innowacyjnej działalności branży rolno-spożywczej.

Warsaw Moto Show, 18-20 listopada 2016

W październiku - jak co roku - oczy całego motoryzacyjnego świata zwrócone były na Paryż, ale w dniach 18-20 listopada 2016 r. fantastyczne motoryzacyjne nowości i znani rajdowcy zobaczyliśmy w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo. Po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć ekspozycję ponad 1000 samochodów równocześnie. Dla miłośników motoryzacji w Polsce Warsaw Moto Show jest już imprezą obowiązkową.


Po raz pierwszy na targach w Polsce będzie zobaczyliśmy m.in. Ferrari model GTC4 Lusso. Kolejna, premiera to najnowsze wcielenie wyścigowego Porsche 911 GT3 R. To jeden z dwudziestu obecnie wyprodukowanych egzemplarzy tego auta, a pierwszy w ulepszonej specyfikacji na sezon 2017. Warto było zobaczyć polską premierę nowego Land Rovera Discovery. To zdecydowanie wóz epoki cyfrowej. Technologie i systemy jakie zainstalowano w tym pojeździe gwarantują maksymalnie bezpieczeństwo. Podczas Warsaw Moto Show odbyła się także polska premiera KIA Rio.


Poza premierami najnowszych modeli znanych marek zobaczyliśmy wystawę legend motoryzacji czyli imponujących oldtimerów – począwszy od tych z przełomu XIX i XX wieku, a kończąc na klasykach motoryzacji z lat 70. i 80. W trakcie WARSAW MOTO SHOW 2016 zaprezentowano super szybkie samochody sportowe - zarówno drogowe jak i sportowe oraz wyścigowe. Wystawa to także część aktywna, w ramach której odbyły się m.in. pokazy driftu czy off-roadu.


To nie koniec atrakcji. W czasie „Warsaw Moto Show 2016" rozegrano drugą rundę największej, cyklicznej imprezy na świecie w Mistrzostwa Europy w wyścigach Modeli Zdalnie Sterowanych - Euro Off-Road Series. Wzięło w nich udział blisko 150 zawodników z całego świata, między innymi mistrzowie Europy i Świata w klasach 2WD oraz 4WD, Dustin Evans, Jörn Neumann, Martin Lee oraz Michał Orłowski, zeszłoroczny mistrz Europy modeli zdalnie sterowanych 4WD Off-Road.

Warsaw Home, 21-23 października 2016
Targi Tekstylne Fast Textile, 17-19 października 2016

W dniach 17-19 listopada br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą odbyły się Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile. To wyjątkowe wydarzenie branży tekstylnej wyznacza przyszłe trendy obejmujące swoim zasięgiem Europę Środkową. Głównym celem Targów jest stworzenie przestrzeni umożliwiającej nawiązywanie relacji handlowych pomiędzy wystawcami a producentami odzieży z Polski i zagranicy. Udział w targach to świetna okazja, aby poznać trendy – wzory, kolorystkę, struktury i surowce na sezon wiosna/lato 2017 oraz dowiedzieć się o najnowszych technologiach wykorzystywanych w branży.

III edycja Targów Tekstylnych to aż 350 firm z całego świata! Wzięli w niej udział producenci i importerzy z Polski, Włoch, Francji, Turcji, Chin, Indii, Bangladeszu, Tajwanu, Portugalii, Danii, Niemiec, Czech, Słowacji, Uzbekistanu, Grecji, Holandii, Białorusi, Estonii, Nigerii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Przestrzeń tych targów podzielono na 7 stref branżowych: tkaniny, dzianiny, dodatki/akcesoria, maszyny, przędza, usługi i pawilony międzynarodowe. Podczas wydarzenia odbyło się też Forum Tekstylne, gdzie odbyły się liczne wykłady, szkolenia, panele dyskusyjne i prelekcje…

World Travel Show, 14-16 października 2016
Warsaw Fashion Week, 16-18 września 2016

W dniach 16-18 września 2016 r. odbyło się wyjątkowe wydarzenie modowe w Polsce – Warsaw Fashion Week i V edycja Międzynarodowych Targów Mody Fast Fashion. Podczas 3 dniowej imprezy zobaczyliśmy ponad 60 pokazów mody polskich producentów i projektantów, którzy zaprezentowali swoje kolekcje na sezon jesień – zima 2016 – 2017. W tym roku gośćmi honorowymi targów byli Patrizia Gucci, Anna Fendi, Àgatha Ruiz de la Prada, Eva Minge, Maciej Zień, Narendra Kumar, Michał Starost, Łukasz PODWIKA, House of BYFIELD, Carmen Emanuela POPA, Milita NIKONOROV i wielu innych - przedstawicieli świata mody, którzy swoją obecnością uświetnią wrześniowy WARSAW FASHION WEEK w Ptak Warsaw Expo. Dodatkowo wraz z Warsaw Fashion Week i targami Fast Fashion zorganizowane będą targi kosmetyczno – urodowe Beauty Days. Międzynarodowe Targi Kosmetyczne to wydarzenie o charakterze biznesowym i edukacyjnym.


Kolekcje polskich producentów odzieży, którzy wezmą udział w Warsaw Fashion Week zostaną zaprezentowane na międzynarodowych targach mody w Paryżu, Las Vegas i Moskwie, w których bierze udział Ptak Moda – Dom Mody polskich producentów odzieży zrzeszający najlepszych polskich producentów i projektantów. W tym sezonie zobaczyliśmy również stylizacje przygotowane dla polskich producentów przez Evę Minge – kolekcja „Ptak Moda styling by EvaMinge” oraz Macieja Zienia – kolekcja „Ptak Moda selected by Maciej Zień”.


Podczas Warsaw Fashion Week oprócz pokazów mody odbyły się także spotkania z najpopularniejszymi trandsetterkami blogosfery. Macademian Girl, Jessica Mercedes i Red Lipstick Monster podczas specjalnej debaty zdradziły sekrety swoich blogowych sukcesów oraz opowiedziały jak budowały swoją markę w Internecie i dlaczego kochają modę. Podczas targów rozstrzygnięty został konkurs dla młodych projektantów – YOUNG FASHION AWARDS. Udział w konkursie wzięli przedstawiciele 6 szkół mody: Politechniki Łódzkiej – Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, Akademii Sztuk Pięknych z Łodzi, Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania z Łodzi, Krakowskie Szkoły Artystyczne oraz Via Moda. Drugi dzień zakończyła Gala wieczorna, którą poprowadzili Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan. Wręczono prestiżowe nagrody - Złote Manekiny przyznawane dwa razy w roku dla najlepszych polskich producentów odzieży. Wieczór uświetnił występ Margaret oraz Gala Playboy FashionNight…